logo
 1. Home
 2. testo 872s

testo 872s - termokamera

0560 8725
3 190,00€ 3 828,00€
1
 • Nejvyšší kvalita snímku: IR rozlišení 320 x 240 pixelů; s technologií SuperResolution až 640 x 480 pixelů
 • Přesné měření: teplotní citlivost až 0,05 °C
 • Rádiové spojení: využijte Vaše mobilní zařízení ve spojení s aplikací Thermography App pro bezdrátový přenos naměřených hodnot z přístrojů testo 770-3 a testo 605i (oba objednatelné samostatně)
 • Inovační funkce, jako např. testo ScaleAssist a testo ɛ-Assist pro generaci porovnatelných, bezchybných teplotních snímků
 • Termokamera testo 872s je ideálně vhodná pro profesionální průmyslovou termografii a termografii budov. Generujte teplotní snímky rychle, spolehlivě a chytře - v nejvyšším rozlišení a s vysokou teplotní citlivostí - za pomoci inovačních funkcí. Díky transportnímu kufru (součást dodávky) je možné termokameru pohodlně přepravovat a mít ji vždy po ruce.
  • thermography-building-v2-2000x1500.jpg

   Image quality with IR resolution of 320 x 240 pixels (with testo SuperResolution technology 640 x 480 pixels)

  • thermography-building-v1-2000x1500.jpg
  Termokamera testo 872s je ideálně vhodná pro profesionální průmyslovou termografii a termografii budov a zároveň zaručuje rychlé a jednoduché měření. Termokameru je možné použít v nejrůznějších situacích, např. pro měření při průmyslové a mechanické údržbě nebo pro detekci plášťů budov. Za pomoci řady integrovaných funkcí lze generovat bezchybné a objektivně srovnatelné teplotní snímky.  Díky indikátoru IFOV a funkcím testo ɛ-Assist a testo ScaleAssist se vyhnete nejen chybám měření, ale také bez námahy dosáhnete jak optimálního nastavení emisivity (ɛ) a odrážené zdánlivé teploty (RTC) pro termografii budov, tak také barevného schéma.

  Termokamera testo 872s – vždy ve spojení

  Termokamera testo 872s může navázat bezdrátové spojení s Vaším chytrým telefonem / tabletem skrze síť WLAN. Pomocí aplikace Thermography App pro zařízení iOS a Android můžete vytvářet, ukládat a odesílat protokoly měření přímo na místě měření, využít Vaše mobilní zařízení jako druhý displej nebo jako dálkové ovládání termokamery.

  Termokamera testo 872s je schopná generovat snímky s ještě více informacemi o měřeném objektu ve spojení s klešťovým multimetrem testo 770-3 a termohygrometrem testo 605i. Oba přístroje je možné doobjednat samostatně nebo je přidat k objednávce termokamery testo 872s. Výsledky měření z obou měřicích přístrojů lze také pohodlně přenášet pomocí Bluetooth. Dodatečné parametry, které testo 770-3 naměří (jako např. napětí a proud) umožní lepší interpretaci změřených teplot. Testo 605i Vám dále umožní (pomocí měření vlhkosti a teploty vzduchu) snadnou detekci míst s rizikem výskytu plísně, jež budou názorně zobrazeny v barvách semaforu.

  Oblasti použití termokamery testo 872s

  Detekujte úniky tepla, přehřáté spoje, lokalizujte teplotní mosty nebo defekty plášťů budov. Termokamera testo 865 je ideální pro každodenní údržbářské aplikace a uvádění do provozu v oblasti obchodu či průmyslu. Umožňuje rychlou a spolehlivou práci při vyhledávání poruch a údržbě.

  Výhody termokamery testo 872s

  Velmi jednoduchá obsluha s jedinečnou technologií teplotního snímku, termokamera testo 872s má následující výhody:
  •  Velice dobrá kvalita snímku díky vysokému rozlišení: 76 800 teplotních měřicích bodů zajišťuje přesnou termografii; infračervené rozlišení 320 x 240 pixelů – pomocí integrované technologie SuperResolution až 640 x 480 pixelů
  • Zobrazení teplotních nepřesností již od 0,05 °C
  • Pomocí aplikace Thermography App pro zařízení iOS a Android můžete vytvářet, ukládat a odesílat protokoly měření přímo na místě měření, využít Vaše mobilní zařízení jako druhý displej nebo jako dálkové ovládání termokamery
  • Rádiová komunikace pomocí Bluetooth – toto také znamená, že můžete bezdrátově přenášet i naměřené hodnoty z klešťového multimetru testo 770-3 a termohygrometru testo 605i
  • Integrovaná digitální kamera generuje skutečný snímek místa měření paralelně s teplotním snímkem
  • Automatické rozpoznání teplého-studeného místa přímo zobrazuje místa s kritickou teplotou
  • Funkce testo ScaleAssist automaticky optimalizuje nastavení měřítka teplotního snímku, čímž se vygeneruje objektivně porovnatelný snímek bez chyb měření, např. pro kontrolu tepelné izolace budov
  • Díky indikátoru IFOV se vyhnete chybám měření – termokamera Vám vždy ukáže přesně to, co můžete měřit
  • Profesionální software pro vyhodnocení teplotních snímků na PC
  • Možnost uložení teplotních snímků ve formátu JPG

  Termokamera testo 872s, vč. rádiového modulu Bluetooth/WLAN, USB kabelu, síťového zdroje, Li-Ionového akumulátoru, profesionálního softwaru, 3x testo ε-Markeru, návodu k obsluze, zkráceného návodu, kufru a kalibračního protokolu z výroby.

  Normy

  EU-/EG-směřnice
  RED: 2014/53/EU; EMV: 2014/30/EU

  Infračervený obrazový výstup

  Zorné pole
  42° x 30°
  Ohnisko
  Fixní ostření
  Min. zaostřovací vzdálenost
  <0.5 m
  Geometrické rozlišení (IFOV)
  2.3 mrad
  Obnovovací frekvence
  9 Hz
  Infračervené rozlišení
  320 x 240 pixel
  SuperResolution (IFOV)
  1.3 mrad
  SuperResolution (Pixely)
  640 x 480 Pixel
  Teplotní sensitivita
  <0.05 °C (50 mK)
  Spektrální rozsah
  7,5 do 14 µm

  Vizuální výstup

  Min. zaostřovací vzdálenost
  min. 0.5 m
  Rozměr obrázku
  5 MP

  Příslušenství

 • Příslušenství
  Battery charging station
  Nabíječka pro náhradní akumulátory.
   :
   0554 1103
   54,00€ 64,80€
   1
  • Příslušenství
   Adhesive tape, e.g. for reflective surfaces
   Lepicí páska na lesklé povrchy (role 10 m, šířka 25 mm) pro zvýšení emisivity.
    :
    0554 0051
    92,00€ 110,40€
    1
   • Příslušenství
    testo 770-3
    Klešťový multimetr testo 770-3.
     :
     0590 7703
     240,00€ 288,00€
     1
    • Příslušenství
     testo 605i
     testo 605i - thermohygrometer operated via smartphone
      :
      0560 2605 02
      112,00€ 134,40€
      1
     • Příslušenství
      PC Software testo IRSoft
      Zdarma ke stažení: PC software testo IRSoft
       :
       0501 8809
      • Příslušenství
       Spare battery
       Spare battery, lithium-ion rechargeable battery for extending the operating time
        :
        0554 8721
        32,00€ 38,40€
        1

       • Carrying out detailed energy consultancy

        In building thermography, infrared technology is ideally suited for the fast and effective analysis of energy losses in the heating or air conditioning of buildings. Thanks to its high temperature resolution, the thermal imager provides detailed images of inadequate insulation and thermal bridges. It is impressive in terms of recording and documenting energy losses on outer windows and doors, roller blind casings, radiator niches, roof constructions or the entire building shell. The thermal imager is the best measuring instrument for comprehensive diagnostic and maintenance uses and always a good choice when it comes to energy consultancy.
        Thermal imager testo 872 - Energy consultancy

        Support in preventive maintenance

        Reliable early detection of damage to production-relevant systems is essential in order to guarantee the safety and reliability of the system and prevent costly downtimes. Problematic areas in electrical and mechanical production facilities usually become evident due to an increase in temperature of the affected components. You can use a thermal imager to detect critical heat conditions (known as hotspots) in your system directly during operation, therefore guaranteeing an additional bonus in terms of reliability. Typical applications for the thermal imager:
        • Quick location of hotspots in electrical installations
        • Detection of critical heat conditions in engines, shafts and bearings
        testo 865

        Easy checking of heating systems and installations

        Heating, ventilation and air conditioning systems can be quickly and reliably checked thanks to the easy and intuitive operation of the Testo thermal imager. Just a quick look with the thermal imager is enough to discover irregularities in temperature distribution. Thermography can therefore be used to easily locate clogged radiators and leaks.

        Typical applications for the thermal imager:
         
        • Pinpointing the course of heating loops in an underfloor heating system
        • Checking radiators for silting
        • Measuring the flow and return temperature
        Thermal imager testo 871 - Checking of heating systems and installations

        On the trail of a ruptured pipe

        If a pipe rupture is suspected, the only solution left is often to break open entire wall or flooring areas. The thermal imager enables you to minimize damage and reduce costs, because you locate precise leaks in underfloor heating and other inaccessible pipelines. This avoids opening up walls and floors unnecessarily and considerably reduces the repair costs.
        0563-0875-ir-application-testo-875-ruptured-pipe.png

        Testing the air tightness of new builds

        If doors or windows are not correctly fitted, in winter cold air can enter or warm indoor air can escape. This results in draughts, increased ventilation heat loss and above all high energy costs. The combination of thermography and Blower Door has really proved its worth. This procedure involves creating a negative pressure in the building, so that cool outside air can flow into the interior of the building through leaky joints and cracks. A Testo thermal imager makes the detection of the leaks considerably easier here. Any leaks are located – before facings and fittings for the new build make repair work complicated and costly.