1. Home
  2. Pristroje
  3. Analyzátory spalin- Pomoc s měřením emisí

Přístroje pro měření spalin

Znečištění životního prostředí emisemi dnes není žádné tajemství. Naopak, v posledních letech vyvstává čím dál více problémů díky přílišnému vylučování emisí do ovzduší. Odpovědné osoby za regulaci emisí musí dbát na to, aby byly dodržovány zákonné nařízení a další normy. K tomu je však nutné mít k dispozici analyzátor emisí.

Díky svým moderním technickým vlastnostem je speciální analyzátor spalin schopen zaznamenat i malé množství znečištění a získat tak podrobné hodnoty. Tyto přístroje jsou praktickou pomůckou zejména v průmyslovém odvětví. Díky své praktičnosti a vynikajícímu vybavení se velmi snadno ovládají a nabízejí velmi přesné měření hodnot, které můžete následně analyzovat.

Tipy pro nákup přístroje pro měření emisí

  • Oblast použití - zde jsou k dispozici speciální zařízení

  • Rozsah měřených veličin, například CO nebo SO2

  • Připravenost přístroje k měření

  • Integrované senzory

Měřicí přístroje pro měření emisí

Praktická příručka

Analýza průmyslových spalin

V této obsáhlé příručce najdete praktické tipy a triky týkající se měření emisí.

Stáhnout zdarma

Spalovací procesy

Analýza průmyslových odpadních plynů

Technologie pro analýzu plynu

Použití průmyslové analýzy plynů

Technologie Testo pro analýzu plynů

A mnohem dalšího...

Další informace o analýze spalin a měření emisí

No results found.

Měření emisí – proč je tak důležité?

Průmyslové systémy musejí splňovat důležité požadavky pro společnost, která je provozuje. Jedním z nich je účinnost. Systémy, které pracují s vysokou účinností, šetří provozující společnosti čas i peníze. Je tedy záhodné provoz těchto systémů sledovat. Tím se dá zjistit, je-li možné provést ještě nějaká vylepšení účinnosti systému. A právě zde jsou přístroje pro měření emisí neocenitelné. Napomáhají uživatelům udržovat kontrolu nad účinností systému.

Sledování emisí

Sledování jemných částic je samozřejmě důležitým faktorem vzhledem k ochraně lidského zdraví a životního prostředí. Avšak běžné kontroly koncentrace spalin ve vybraných oblastech nesmí být podceňováno. Kombinace několika přístrojů je pro toto měření velmi výhodná. Technologie dnes pokročila natolik, že máte možnost kombinovat různé přístroje a následně porovnávat hodnoty mezi sebou.

Analyzátor emisí se také používá k získání obecných hodnot. Díky kombinaci výsledků těchto přístrojů získáte velmi podrobné hodnocení, na které se můžete spolehnout.

Další měřicí přístroje pro monitorování emisí:

Detektory emisí s výborným technickým vybavením

Kontrola emisí v průmyslu musí být velmi přesná a zpětně dohledatelná. To je jak ve Vašem zájmu, tak v zájmu Vašich zaměstnanců. Zvláště na pracovištích je důležité udržovat koncentraci emisí co nejmenší. Sledování emisí by tedy mělo být prováděno s prvotřídními měřicími přístroji.

V tomto ohledu naleznete vhodné analyzátory spalin u společnosti Testo. Technické vlastnosti našich přístrojů jsou vynikající. Navíc máte tu výhodu, že s jediným přístrojem budete schopni provádět různá měření.
Můžete tedy provádět měření NO 2, CO,COlow, NO,NO low nebo SO2.

Technologie pro měření emisí – využití výsledků pro detekci úniků

Dnešní technologie na měření emisí mají mnoho výhod. Kromě toho, že rozpoznávají aktuální hodnoty emisí, dokaží upozornit i na mimořádné zvýšení.

Detektory úniku lze využít v různých oblastech. Pokud například analyzátor spalin zjistí, že se emise výfukových plynů příliš zvýšily, může to mít různé příčiny. Jednou z možností je vznik netěsnosti. Zjištění úniku, zejména pokud je obzvláště malý, je hlavním úkolem detektorů úniků.

testo Smart App

Vítejte v aplikaci testo Smart World: Celý svět v jedné aplikaci.

Rychleji, jednodušeji, chytřeji: aplikace testo Smart App sdružuje všechny přístroje a měření - dokumentaci lze pohodlně spravovat také pomocí chytrého telefonu nebo tabletu. Využijte výhod inteligentní konektivity a kompletního řešení pro všechny aplikace. Aby nejen práce na všech topných systémech byly chytré a bez námahy.

Více informací

Paralelní měření

Efektivní a bezpečné

Dokumentace

Nekomplikované a bezpečné

Správa zákazníků

Rychlé a nekomplikované

Přenos dat

Profesionální a pohodlné

Druhá obrazovka

Jednoduché a pohodlné

Vzdálené ovládání

Jednoduché a flexibilní